REGISTROVAT SE
POŽÁDAT O ZÁZNAM
digital workspace

Novinky a články od nás i z IT světa

Zde se dozvíte novinky nejen od nás z Axians, ale také články a zajímavosti z IT světa. Připravujeme pro vás články na aktuální témata jako je kybernetická bezpečnost, příklady využití podnikových systémů či vás zasvětíme do speciálních projektů z naší “dílny” Industry 4.0 a IoT.  Kromě toho jste vždy v obraze jaké akce a webináře pro vás v Axians chystáme a na kterých odborných konferencích se setkáme na stánku. Vždy se těšíme na na networking s vámi.

Nejnovější články

18 září 2023

S&T se v 10 zemích mění na značku Axians

18. září 2023 se společnosti SnT v Polsku, Chorvatsku, České republice, Švýcarsku, Srbsku, Slovensku, Severní Makedonii, Albánii a Černé Hoře přejmenovaly na Axians, ICT značku skupiny VINCI Energies.
Více
28 července 2022 Axians

V žebříčku TOP 100 ICT společností jsme si polepšili o 12 pozic!

Rosteme a jsme rádi, že jsme to i letos potvrdili v publikaci TOP 100 českých ICT firem.
Více
14 ledna 2022 Axians

2021 z pohledu Corporate Social Responsibility

Corporate Social Responsibility, lidsky řečeno odpovědnost vůči společnosti – je téma, na které v Axians myslíme každý den. Vždy, když se začátkem roku ohlednéme za rokem minulým, hřeje nás u srdce.  a
Více
Kybernetická Bezpečnost

5 malých zařízení, která stačí k průniku do vaší společnosti. Jak se bránit?

Asi nikoho nepřekvapí, že útočník může ovládnout váš počítač, pokud k němu bude mít aspoň na chvíli fyzický přístup. Co si však pod „fyzickým přístupem“ můžeme představit? Ne vždy to totiž musí být odemknutý počítač zapomenutý v kanceláři. 
Více
28 června 2021 Axians

V TOP 100 ICT společností jsme si polepšili o 10 pozic!

Rosteme a jsme rádi, že jsme to letos potvrdili v publikaci TOP 100 českých ICT firem.
Více
Axians

Axians ICT CZ má certifikaci ISO 27001

Společnost Axians ICT CZ získala certifikát ČSN ISO/IEC 27001:2013. Rozsáhlý informační bezpečnostní audit společnosti provedla prestižní certifikační společnost TAYLLORCOX s.r.o.
Více
Kybernetická Bezpečnost

Jak probíhá kybernetický útok?

V dnešní době snad již nikdo nepochybuje o tom, že kybernetické útoky představují pro organizace nezanedbatelné riziko, s nímž je nutno počítat a proti kterému je nutno se i bránit. Z medializovaných případů v poslední době je možno zmínit útok na společnost Twitter.
Více
Kybernetická Bezpečnost

Axians přivítal účastníky na semináři o Kybernetické Bezpečnosti

V polovině září uspořádala společnost Axians redtoo seminář na téma Kybernetická bezpečnost. Na více než 40 účastníků čekaly zajímavé přednášky v oblasti kybernetické bezpečnosti.
Více
Kybernetická Bezpečnost

Obstojíte proti phishingovému útoku?

V minulosti se kybernetické útoky dostávaly do podvědomí spíše jen v odborné komunitě, ale v poslední době se útoky více a více dotýkají i běžných občanů. Ať už se jedná o zdravotnické organizace nebo třeba chytré hodinky.
Více

Plánované akce

VŠECHNY AKCE
Žádné nadcházející události

Reference našich zákazníků

Managed Services Bankovnictví a pojišťovnictví

Poskytujeme komplexní Managed Print Services Komerční bance

Komerční banka se v roce 2015 rozhodla přesunout starost o tiskové prostředí na externí dodavatele. KB do té doby pořizovala tiskárny i spotřební materiál do svého vlastnictví. Jen záruční a pozáruční servis byl zajišťován externě.
Více
SAP Průmysl

Komplexní implementace řešení SAP ve společnosti MAGNA Automotive Stity s.r.o

Společnost MAGNA Automotive, výrobce komponentů pro automobilový průmysl, řešila komplexní výměnu ERP systému. Původní ERP systém již nebyl schopen zajišťovat moderní požadavky na automotive procesy, a to především v oblasti výroby a logistiky.
Více
Smart Factory Průmysl

Automatická deklarace výroby v závodě FAURECIA, Plazy

FAURECIA INTERIOR SYSTEMS BOHEMIA s.r.o., člen koncernu FAURECIA jednoho z předních výrobců Automotive dílů realizoval systém automatické deklarace výroby pro technologický soubor vstřikovna. Provedli jsme kompletní dodávku systému na klíč (HW, SW, montáže), a to s více než 20letými zkušenostmi v daném segmentu průmyslu.
Více
Cloud & Data Center Infrastructure

Implementace řešení dHCI ve společnosti Porsche Česká republika s.r.o.

Společnosti Porsche ČR rostly nároky na infrastrukturu, přičemž stávající řešení už nebylo dostačující. Proto jsme obnovili hardware i software a implementovali inteligentní platformu dHCI, která v současnosti patří mezi nejpokročilejší řešení na trhu.
Více
SAP Průmysl

Bezpapírová výroba v praxi aneb další kroky k Průmyslu 4.0 ve společnosti Dormer Pramet

Společnost Dormer Pramet se intenzivně zabývá inovacemi a optimalizací svých procesů. Pro řízení celé společnosti včetně výroby využívá systém SAP a již delší dobu se zabývala myšlenkou na další digitalizaci výroby. Specialisté společnosti společně s našimi odborníky připravili podrobný koncept, kde všechny oblasti zmapovali a navrhli řešení.
Více
Kybernetická bezpečnost

Audit kybernetické bezpečnosti u Elektrotrans a.s.

ELEKTROTRANS a.s. je společnost patřící mezi jedničky na českém trhu v zajišťování komplexních služeb v oblasti přenosu a distribuce elektrické energie. Tato pozice klade vysoké nároky na bezpečnost celé IT infrastruktury společnosti. Elektrotrans jsme pomohli tuto infrastrukturu zkontrolovat pomocí penetračních testů a bezpečnostního auditu.
Více
Kybernetická bezpečnost

Kontrola infrastrukturních prvků pro Schaltag

Axians provedla externí penetrační testy se zaměřením především na hraniční infrastrukturní prvky. Poté následovalo také testování webových aplikací. Součástí testu bylo využití brute force útoku na přihlašovací údaje zaměstnanců. V rámci testování webových aplikací došlo k automatizovanému testu, který byl následován ručním testováním
Více
Kybernetická bezpečnost

Penetrační testování pro Ministerstvo spravedlnosti ČR

Ministerstvo spravedlnosti ČR spolupracuje s Axians na ochraně své infrastruktury. Axians provedl napříč ministerstvem testy ke zjištění slabých míst a zajištění ochrany aplikací.
Více
Managed Services

Service desk pro české prostředí ThermoFisher

Axians poskytla společnosti Thermo Fisher Scientific podporu při převzetí služby Service desk do domácího prostředí. Služba se skládá z 3-6 lidí včetně dedikovaného Service Delivery Managera, kteří se starají o více než 1000 uživatelů stanic.
Více