KYBERNETICKÁ BEZPEČNOST

Řízení zranitelností

Řízení zranitelností je jednou ze základních proaktivních služeb kybernetické bezpečnosti. Odhaluje slabá místa v IT systémech a infrastruktuře s cílem minimalizovat riziko kybernetických hrozeb a útoků.

Řízení zranitelností je jednou ze základních proaktivních služeb kybernetické bezpečnosti.

Disponujeme rozsáhlým a zkušeným týmem specializovaným na řízení zranitelností s dlouholetou praxí poskytování služeb kybernetické bezpečnosti. Naši odborníci mají bohaté zkušenosti z komplexních podnikových prostředí a dokáží účinně chránit vaši společnost před potenciálními kybernetickými hrozbami a zranitelnostmi.

Rozumíme složitým bezpečnostním výzvám, kterým podniky a organizace čelí v dnešní neustále se měnící době. Naše prokazatelné výsledky svědčí o schopnosti poskytovat komplexní řešení řízení zranitelností, a to vždy s ohledem na unikátní potřeby našich klientů.

 • expertů (největší tým v EU)
 • K +
  Cloud Agentů
 • M +
  měsíčně detekovaných zranitelností
 • K+
  koncových zařízení
 • +
  webových aplikací
 • Schopnost předcházet kybernetickým hrozbám, nikoli řešit až jejich následky
 • ÚPLNÁ A KOMPLEXNÍ SLUŽBA ŘÍZENÍ ZRANITELNOSTÍ – OD DETEKCE NOVÝCH ZAŘÍZENÍ AŽ PO REMEDIAČNÍ AKTIVITY
 • INTEGRACE S NÁSTROJI ZE SKUPIN ASSET MANAGEMENTS, CMDBS, TIKETOVACÍCH SYSTÉMŮ, PAMS, IPAM A RISK MANAGEMENTU
 • Automatizace až 80 % standardních operativních úkonů v rámci řízení zranitelností
 • Schopnost reagovat na kybernetické hrozby a problémy v reálném čase

Zajímavé bezpečnostní data

 • Pro více než 75 % útoků byly využity neřešené zranitelnosti starší než dva roky.
 • V roce 2021 byla průměrná doba odstranění kritické zranitelnosti více než 2 měsíce .
 • Více než 84 % všech společností má ve svém vnějším perimetru vážné zranitelnosti, o kterých neví.
 • 76 % všech aplikací na světě má alespoň jednu zranitelnost.
 • 11 % všech zranitelností je kritických a 78 % je středních a vysokých 
 • Jen v prvním čtvrtletí roku 2022 bylo objeveno víc jak 8 000 zranitelností.
 • Každý den bez řízení zranitelnosti znamená 50 nových kybernetických hrozeb
Kontaktovat odborníky

Platforma pro skenování zranitelností

Získejte náskok před útočníky s platformou pro skenování zranitelností. Naši odborníci se specializují na bezproblémové nasazení a provoz špičkových nástrojů pro skenování a řízení zranitelností, které jsou navržené tak, aby vyhovovaly specifickým potřebám středních a velkých organizací. Díky detekci kybernetických hrozeb v reálném čase a rychlé reakci zajistí naše řešení založené na platformě Qualys, že vaše digitální aktiva zůstanou v bezpečí a vaše organizace bude mít náskok před potenciálními útočníky.

Nabízíme službu standardní podpory i realizaci specificky zaměřený projektů nad platformou Qualys. Se službou standardní podpory získáte přístup k odborníkům L1/L2/L3, kteří budou zodpovědní za provoz a údržbu platformy pro skenování zranitelností a za dodání požadovaných výsledků skenování. Na druhou stranu se projekty většinou zaměřují na optimalizaci, automatizaci a integraci s dalšími nástroji. Kromě platformy Qualys poskytujeme podporu i pro další platformy jako Nessus, Rapid7, aj.

Produktový list

Platforma pro skenování zranitelností

Přečtěte si shrnutí nabídky naší platformy pro skenování zranitelností

Proces řízení zranitelností a remediace

Převezměte kontrolu nad riziky a kybernetickými hrozbami pomocí našeho procesu řízení zranitelností a remediace. Budeme s vámi úzce spolupracovat na zavedení a kontinuálním provádění robustních procesů řízení zranitelností. Služba je vhodná pro potřeby středních a velkých organizací a umožní vám efektivně identifikovat, prioritizovat a řešit zranitelnosti, minimalizovat rizika a zabezpečit vaši digitální infrastrukturu proti potenciálním kybernetickým hrozbám. Získejte přehled o tom, jak, kdy a kým se zranitelnosti řeší, a to včetně schválených výjimek.

Proces řízení zranitelností a remediace navazuje na službu skenování zranitelností, která je většinou implementována s pomocí technické platformy jako je Qualys, Nessus, Rapid7 aj. Zaměřujeme se na jednotlivé fáze cyklu řízení zranitelností: prioritizace, analýza, remediace a mitigace a reporting. Konkrétní dva výstupy této služby jsou:

 • Nastavení, popis a implementace procesů řízení zranitelností upravených na základě vašich konkrétních požadavků.
 • Průběžné činnosti prováděné analytiky pro řízení zranitelností.

Produktový list

Proces řízení zranitelností a remediace

Stáhněte si zdarma kompaktní shrnutí klíčových informací o procesu řízení zranitelností a remediace.

Řízení zranitelností Light

Služba řízení zranitelností Light je přímo určená pro malé a středně velké organizace a vyžaduje pouze minimální náklady. V rámci služby získáte pravidelné skenování zranitelností a přehledné zpracování výsledků.

Rozlučte se se složitým nákupem licencí. Naše nabídka zahrnuje intuitivní Power BI Dashboard, který poskytuje komplexní informace z realizovaných skenů zranitelností prováděných našimi odborníky. Získejte s minimálními náklady podklady pro kontrolu a efektivní plánování aktivit v oblasti kybernetické bezpečnosti.

Produktový list

Řízení zranitelností Light

Stáhněte si zdarma kompaktní shrnutí klíčových informací o službě řízení zranitelností Light.

Blog ∣ Efektivní řízení zranitelností v nadnárodní společnosti

Největší Qualys tým v Evropě je vám připravený pomoci s řízením zranitelností. Naše případová studie, kterou najdete níže v odkazu, vám odhalí, jak začít s řízením zranitelností i ve vaší firmě.

Řízení zranitelností je jedním ze základních stavebních kamenů kybernetické bezpečnosti v každé společnosti. Víte, jaké druhy zranitelností se nejčastěji zneužívají? Je potřeba se především soustředit na ty neznámé? Jaké jsou aktuální kybernetické hrozby? K jakým útokům v poslední době došlo v České republice a v zahraničí? Jaké existují druhy a úrovně řízení zranitelností?

přečíst článek

Reference našich zákazníků

Kybernetická bezpečnost

Audit kybernetické bezpečnosti u Elektrotrans a.s.

ELEKTROTRANS a.s. je společnost patřící mezi jedničky na českém trhu v zajišťování komplexních služeb v oblasti přenosu a distribuce elektrické energie. Tato pozice klade vysoké nároky na bezpečnost celé IT infrastruktury společnosti. Elektrotrans jsme pomohli tuto infrastrukturu zkontrolovat pomocí penetračních testů a bezpečnostního auditu.
Více
Kybernetická bezpečnost

Kontrola infrastrukturních prvků pro Schaltag

Axians provedla externí penetrační testy se zaměřením především na hraniční infrastrukturní prvky. Poté následovalo také testování webových aplikací. Součástí testu bylo využití brute force útoku na přihlašovací údaje zaměstnanců. V rámci testování webových aplikací došlo k automatizovanému testu, který byl následován ručním testováním
Více
Kybernetická bezpečnost

Penetrační testování pro Ministerstvo spravedlnosti ČR

Ministerstvo spravedlnosti ČR spolupracuje s Axians na ochraně své infrastruktury. Axians provedl napříč ministerstvem testy ke zjištění slabých míst a zajištění ochrany aplikací.
Více

Jak vám můžeme pomoci?

Máte projekt? Otázku? Zaujalo vás naše řešení? Kontaktujte nezávazně naše experty a my se vám co nejdříve ozveme.

 • Kliknutím na tlačítko “ODESLAT” beru na vědomí zásady zpracování osobních údajů.