SMART FACTORY

Systémy pro vyhodnocování efektivity výroby

Postaráme se o optimalizaci výroby díky systémům pro monitoring výrobních procesů a vyhodnocování parametrů OEE a KPI. Sledujte výsledky jednoduše v reportech, a odhalte tak slabá místa.

Dodáváme komplexní řešení pro sledování efektivity výroby

V roli systémového integrátora jsme tu pro vás, abychom zajistili komplexní dodávky a implementaci integrovaných systémů řízení výroby. Dodáváme systémy pro monitorování a vyhodnocování výrobních dat, SPC moduly, systém sledování výrobní a strojní efektivity včetně parametrů OEE, APS systémy, výrobní WorkFlow (MS SharePoint), HMI/SCADA aplikace i zakázkový software dle vašich potřeb, a to včetně aplikací pro mobilní zařízení.

Naše služby začínají důkladnou analýzou, přes projekt IS, až po realizaci a optimalizaci systému. Systémy následně udržujeme, poskytujeme servis či systémovou podporou a další upgrady.
Implementaci vybraného řešení obvykle dodáváme „na klíč“ včetně potřebné infrastruktury, hardware zařízení, případně strojních a pomocných konstrukcí.

 • Dodáváme komplexní řešení včetně hardware. Propojujeme, vyvíjíme, implementujeme, optimalizujeme.
 • Vyvinuli jsme vlastní systém PlantWatcher pro měření KPI ověřený řadou spokojených zákazníků.
 • Připravíme vám rychle vstupní analýzu dle vašich požadavků.
 • Zakládáme si na konfigurovatelnosti a modularitě systémů, což umožňuje jednoduché úpravy do budoucna.
Znázornění výpočtu efektivity výroby OEE - dostupnost, výkon a kvalita

Systém sledování OEE a časový snímek výroby

Systém je schopen bez manuálního zásahu obsluhy pořizovat automatický časový snímek výroby, což je elektronický záznam o stavu jednotlivých výrobních zařízení nebo pracovišť v čase (run, stop, setup, exchange apod.) – timeline výroby. V případě, že to výrobní prostředky a zařízení umožňují, dokáže rovněž monitorovat a počítat parametr OEE,  který je jedním ze základních ukazatelů efektivity a výkonnosti výroby. OEE se skládá se ze tří složek dostupnosti, výkonu a kvality.

Přínosy sledování OEE a časového snímku výroby

 • Sledování časového snímku jednotlivých strojů, linek (spojité zařízení) nebo skupiny strojů
 • Identifikace úzkého místa výroby – „hrdla výroby“
 • Optimalizace zakázek dle strojů (přiřazení zakázky na stroj), automatizace výroby
 • Uživatelské definování katalogu kvality, zmetků a odpadu
 • Přesná data pro preventivní údržbu
 • Sledování parametru OEE a porovnávání v čase

V našem portfoliu jako systémový integrátor nabízíme řešení od vybraných společností, ale také vlastní produkt PlantWatcher.

logo PlantWatcher, vlastní řešení Axians

Systém PlantWatcher pro měření a vyhodnocování KPI výroby

Vlastní řešení pro sledování efektivity výroby

Systém PlantWatcher je naše vlastní technologické řešení určené pro prostředí výroby a úlohy typu monitoring výrobních zařízení/časový snímek, efektivita výroby, kvalita či kritické parametry výroby.

PlantWatcher je snadno konfigurovatelný. Systém jsme navrhli tak, aby bylo možné jej využít pro různé účely měření efektivity výroby. Ať už se jedná o sledování výkonnosti personálu a vykazování práce,  dohled nad využitím strojů a jejich nízké vytíženosti, snižování zmetkovosti aj. Data v systému jsou vždy aktuální  a snadno přístupná a lze je zasílat do ERP systémů podniku. Díky implementaci tak budete schopni jednoznačně vyhodnocovat KPI vaší výroby.

 

Přínosy Axians systému PlantWatcher

 • Zvýšení produktivity výroby bez navýšení zdrojů (parametr OEE)
 • Online informovanost všech složek managementu
 • Flexibilita a rychlost nasazení do prostředí výroby)
 • Modularita řešení s různými režimy provozu systému

 

 

Reference našich zákazníků

Smart Factory Průmysl

Automatická deklarace výroby v závodě FAURECIA, Plazy

FAURECIA INTERIOR SYSTEMS BOHEMIA s.r.o., člen koncernu FAURECIA jednoho z předních výrobců Automotive dílů realizoval systém automatické deklarace výroby pro technologický soubor vstřikovna. Provedli jsme kompletní dodávku systému na klíč (HW, SW, montáže), a to s více než 20letými zkušenostmi v daném segmentu průmyslu.
Více
SAP Průmysl

Bezpapírová výroba v praxi aneb další kroky k Průmyslu 4.0 ve společnosti Dormer Pramet

Společnost Dormer Pramet se intenzivně zabývá inovacemi a optimalizací svých procesů. Pro řízení celé společnosti včetně výroby využívá systém SAP a již delší dobu se zabývala myšlenkou na další digitalizaci výroby. Specialisté společnosti společně s našimi odborníky připravili podrobný koncept, kde všechny oblasti zmapovali a navrhli řešení.
Více

Jak vám můžeme pomoci?

Máte projekt? Otázku? Zaujalo vás naše řešení? Kontaktujte nezávazně naše experty a my se vám co nejdříve ozveme.

 • Kliknutím na tlačítko “ODESLAT” beru na vědomí zásady zpracování osobních údajů.