KYBERNETICKÁ BEZPEČNOST

Axians SOC

Náš SOC je vaší první obrannou linií, vybavený moderními nástroji a týmem bezpečnostních expertů.

Security Operations Center (SOC) je jednou ze základních detekčních a reaktivních služeb kybernetické bezpečnosti.

V Axians provozujeme vyspělý a mezinárodně uznávaný SOC tým složený z kvalifikovaných odborníků, kteří používají nejmodernější bezpečnostní opatření. Díky dlouhé historii poskytování špičkových řešení kybernetické bezpečnosti úspěšně dodáváme naše služby enterprise podnikům a zajišťujeme, aby jejich IT infrastruktura zůstala chráněna před neustále se vyvíjejícími hrozbami. 

Axians nabízí široké spektrum služeb SOC přizpůsobených jedinečným potřebám podniků a organizací a jejich velikosti. Ať už jste velký podnik v regulovaném odvětví, nebo nově založený start-up, naše služby jsou kalibrovány tak, aby odpovídaly vašim požadavkům.   

Ústředním prvkem všech našich služeb je bezpečnostní monitoring a řešení incidentů. To zahrnuje průběžné a důsledné vyhodnocování všech bezpečnostních událostí. Naši analytici procházejí data, identifikují a izolují falešně pozitivní události, zatímco ověřené incidenty jsou okamžitě předávány našim expertům na řešení bezpečnostních incidentů. Tito experti jsou odpovědní za proces řešení incidentů v úzké spolupráci s našimi odborníky na konkrétní problematiku, čímž zajišťují rychlý a efektivní proces vyřešení incidentu a zmírnění jeho dopadů na vaši organizaci. 

 • expertů v mezinárodním týmu
 • +
  bezpečnostních incidentů měsíčně
 • 24/7
  provoz
 • X
  SOC v Evropě
 • Zkušenost s 6 SIEM platformami
 • Komplexní obrana proti kybernetickým hrozbám a ochrana vašich kritických aktiv.
 • Proaktivní přístup k detekci hrozeb a řešení incidentů. Minimalizace negativních dopadů na vaše podnikání.
 • Identifikaci, analýza a zmírnění hrozeb. Udržte si náskok před kyberzločinci.
 • SOC šitý na míru vašim jedinečným potřebám bez ohledu na velikost společnosti nebo odvětví, ve kterém působíte.

SOC as a Service

Toto komplexní řešení zahrnuje vše od poskytování robustní platformy SOC až po nepřetržitý bezpečnostní monitoring a proaktivní řešení identifikovaných incidentů. S naším týmem se můžete soustředit na své hlavní činnosti s vědomím, že je vaše infrastruktura pod nepřetržitou ochranou. 

Služba SOC as a Service je postavena nad špičkovou platformou Hunters.ai, která mění pravidla hry v oblasti detekce hrozeb a reakce na ně. Tato platforma nabízí zpracování a uložení neomezeného množství dat, spolu s integrovanými detekcemi podle MITRE ATT&CK frameworku a automatizovanou korelací a investigací dat. Vaše digitální infrastruktura je neustále pod bezpečnostním dohledem našeho mezinárodního týmu, který pracuje 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Základem našich služeb je bezpečnostní monitoring a řešení identifikovaných bezpečnostních incidentů, které zajišťují rychlou identifikaci hrozeb a reakci na ně. Součástí nabídky jsou i pokročilé služby, jako je threat hunting a forenzní analýza. 

Bezpečnostní monitoring

Rozšiřte svou stávající bezpečnostní infrastrukturu o naši službu bezpečnostního monitoring a řešení incidentů. Ať už používáte nástroje SIEM nebo EDR/XDR, Axians experti je integrují s naší službou a poskytnou další úroveň detekce hrozeb a reakce na ně. Služba je vhodná pro střední a velké organizace. 

Služba je poskytována nad stávajícími nástroji našich zákazníků. Můžeme buď převzít bezpečnostní monitoring a řešení incidentů, nebo můžeme spolupracovat se zákazníkem a vytvořit společný tým. Vývoj use-case může být součástí části služby nebo může být řešen mimo službu samotným zákazníkem. 

LightSOC (AXIEM)

LightSOC (AXIEM) je řešení šité na míru malým a středně velkým organizacím, které hledají bezpečnostní monitoring v rámci omezeného rozpočtu. Pokud hledáte finančně dostupnou variantu, tato služba je pro vás ideální volbou. V rámci LightSOC (AXIEM) využíváme vlastní open-source nástroje SIEM, čímž zajistíme dostupný bezpečnostní monitoring a řešení incidentů, které se bezproblémově shoduje s nejlepšími postupy v oboru. 

Tato služba je pečlivě připravena tak, aby se zaměřovala na klíčové use-case a významné hrozby, což zajišťuje efektivní přístup k bezpečnosti. Základem je cenová dostupnost, ale náš závazek ke kvalitě zůstává neochvějný. Uvědomujeme si důležitost ochrany vaší infrastruktury bez ohledu na velikost nebo rozpočet. 

Bez ohledu na to, jakou službu SOC si vyberete, naše kvalita a hluboké znalosti v kybernetické bezpečnosti zůstávají neměnné. Poskytujeme vám nejen ochranu, ale i klid pohybovat se v digitálním prostředí s jistotou. 

Zajímavá bezpečnostní data z trhu

 • 43 % kybernetických útoků je zaměřeno na malé podniky, ale pouze 14 % je připraveno se bránit
 • 43 % všech průniků jsou hrozby zevnitř, ať už úmyslné nebo neúmyslné 
 • 66 % malých podniků zažilo v posledních 12 měsících kybernetický útok 
 • 95 % narušení kybernetické bezpečnosti je způsobeno lidskou chybou 
 • 54 % společností tvrdí, že jejich IT oddělení nejsou dostatečně vyspělá na to, aby zvládla pokročilé kybernetické útoky 
 • Přibližně 70 % všech útoků bylo motivováno finančně, zatímco méně než 5 % bylo motivováno špionáží  
 • Téměř 40 % útoků bylo způsobeno phishingem, asi 11 % malwarem a 22 % hackováním

Produktový list

Security Operation Center

Reference našich zákazníků

Kybernetická bezpečnost

Bezpečnostní audit u Elektrotrans a.s.

ELEKTROTRANS a.s. je společnost patřící mezi jedničky na českém trhu v zajišťování komplexních služeb v oblasti přenosu a distribuce elektrické energie. Tato pozice klade vysoké nároky na bezpečnost celé IT infrastruktury společnosti. Elektrotrans jsme pomohli tuto infrastrukturu zkontrolovat pomocí penetračních testů a bezpečnostního auditu.
Více
Kybernetická bezpečnost

Kontrola infrastrukturních prvků pro Schaltag

Axians provedla externí penetrační testy se zaměřením především na hraniční infrastrukturní prvky. Poté následovalo také testování webových aplikací. Součástí testu bylo využití brute force útoku na přihlašovací údaje zaměstnanců. V rámci testování webových aplikací došlo k automatizovanému testu, který byl následován ručním testováním
Více
Kybernetická bezpečnost

Penetrační testování pro Ministerstvo spravedlnosti ČR

Ministerstvo spravedlnosti ČR spolupracuje s Axians na ochraně své infrastruktury. Axians provedl napříč ministerstvem testy ke zjištění slabých míst a zajištění ochrany aplikací.
Více

Jak vám můžeme pomoci?

Máte projekt? Otázku? Zaujalo vás naše řešení? Kontaktujte nezávazně naše experty a my se vám co nejdříve ozveme.