KYBERNETICKÁ BEZPEČNOST

Axians SOC (Security Operation Center)

Náš SOC je vaší první obrannou linií vybavenou moderními nástroji a týmem bezpečnostních expertů.

SOC (Security Operations Center) je jednou ze základních detekčních a reaktivních služeb kybernetické bezpečnosti.

V Axians provozujeme vyspělý a mezinárodně uznávaný SOC tým složený z kvalifikovaných odborníků, kteří používají nejmodernější bezpečnostní opatření. Díky dlouhé historii poskytování špičkových řešení kybernetické bezpečnosti úspěšně dodáváme naše služby organizacím i podnikům a zajišťujeme, aby jejich IT infrastruktura zůstala chráněná před neustále se vyvíjejícími hrozbami.

Nabízíme široké spektrum služeb SOC přizpůsobených jedinečným potřebám podniků i organizací všech velikostí. Ať už jste velký podnik v regulovaném odvětví, nebo nově založený start-up, naše služby nastavíme tak, aby odpovídaly vašim požadavkům.

Ústředním prvkem všech našich služeb je bezpečnostní monitoring a řešení incidentů. To zahrnuje průběžné a důsledné vyhodnocování všech bezpečnostních událostí. Naši analytici procházejí data, identifikují a izolují falešně pozitivní události a ověřené incidenty okamžitě předávají našim expertům na řešení bezpečnostních incidentů. Tito experti jsou odpovědní za proces řešení incidentů v úzké spolupráci s našimi odborníky na konkrétní problematiku, čímž zajišťují rychlý a efektivní proces vyřešení incidentu a zmírnění jeho dopadů na vaši organizaci.

 • expertů v mezinárodním týmu
 • +
  bezpečnostních incidentů měsíčně
 • 24/7
  provoz
 • X
  SOC v Evropě
 • Zkušenost se šesti SIEM platformami
 • Komplexní obrana proti kybernetickým hrozbám a ochrana vašich kritických aktiv.
 • PROAKTIVNÍ PŘÍSTUP K DETEKCI HROZEB A ŘEŠENÍ INCIDENTŮ, MINIMALIZACE NEGATIVNÍCH DOPADŮ NA VAŠE PODNIKÁNÍ
 • IDENTIFIKACE, ANALÝZA A ZMÍRNĚNÍ HROZEB – UDRŽTE SI NÁSKOK PŘED KYBERZLOČINCI
 • SOC ŠITÝ NA MÍRU VAŠIM JEDINEČNÝM POTŘEBÁM BEZ OHLEDU NA VELIKOST SPOLEČNOSTI NEBO ODVĚTVÍ, VE KTERÉM PŮSOBÍTE

SOC as a Service

Komplexní řešení zahrnující vše od poskytování robustní platformy SOC (Security Operations Center) až po nepřetržitý bezpečnostní monitoring a proaktivní řešení identifikovaných incidentů. S naším týmem se můžete soustředit na své hlavní činnosti s vědomím, že je vaše IT infrastruktura pod nepřetržitou ochranou.

Služba SOC as a Service je postavená nad špičkovou platformou Hunters.ai, která mění pravidla hry v oblasti detekce hrozeb a reakce na ně. Tato platforma nabízí zpracování a uložení neomezeného množství dat spolu s integrovanými detekcemi podle MITRE ATT&CK frameworku a automatizovanou korelací a investigací dat. Vaše digitální infrastruktura je neustále pod bezpečnostním dohledem našeho mezinárodního týmu, který pracuje 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Základem našich služeb je bezpečnostní monitoring a řešení identifikovaných bezpečnostních incidentů, které zajišťují rychlou identifikaci hrozeb a reakci na ně. Součástí nabídky jsou i pokročilé služby, jako je threat hunting a forenzní analýza.

Bezpečnostní monitoring

Rozšiřte svoji stávající bezpečnostní infrastrukturu o naši službu bezpečnostního monitoringu a řešení incidentů. Ať už používáte nástroje SIEM, nebo EDR/XDR, Axians experti je integrují s naší službou a poskytnou další úroveň detekce hrozeb a reakce na ně. Služba je vhodná pro střední a velké organizace.

Službu poskytujeme nad stávajícími nástroji našich zákazníků. Můžeme buď převzít bezpečnostní monitoring a řešení incidentů, nebo můžeme spolupracovat se zákazníkem a vytvořit společný tým. Vývoj use-case může být součástí části služby, nebo se řeší mimo službu samotným zákazníkem.

LightSOC (AXIEM)

LightSOC (AXIEM) je řešení šité na míru malým a středně velkým organizacím, které hledají bezpečnostní monitoring v rámci omezeného rozpočtu. Pokud hledáte finančně dostupnou variantu, tato služba je pro vás ideální volbou. V rámci LightSOC (AXIEM) využíváme vlastní open-source nástroje SIEM, čímž zajistíme dostupný bezpečnostní monitoring a řešení incidentů, které se shoduje s nejlepšími postupy v oboru.

Tato služba je pečlivě připravená tak, aby se zaměřovala na klíčové use-case a významné hrozby, což zajišťuje efektivní přístup k bezpečnosti. Základem je cenová dostupnost, ale náš závazek ke kvalitě zůstává neochvějný. Uvědomujeme si důležitost ochrany vaší IT infrastruktury bez ohledu na velikost nebo rozpočet.

Bez ohledu na to, jakou službu SOC si vyberete, naše kvalita a hluboké znalosti kybernetické bezpečnosti zůstávají neměnné. Poskytujeme vám nejen ochranu, ale i klid, abyste se mohli pohybovat v digitálním prostředí s jistotou.

Zajímavá bezpečnostní data

 • 43 % kybernetických útoků je zaměřených na malé podniky, ale pouze 14 % je připravených se bránit.
 • 43 % všech průniků jsou hrozby zevnitř, ať už úmyslné, nebo neúmyslné.
 • 66 % malých podniků zažilo v posledních 12 měsících kybernetický útok.
 • 95 % narušení kybernetické bezpečnosti je způsobeno lidskou chybou.
 • 54 % společností tvrdí, že jejich IT oddělení nejsou dostatečně vyspělá na to, aby zvládla pokročilé kybernetické útoky.
 • Přibližně 70 % všech útoků bylo motivováno finančně, zatímco méně než 5 % bylo motivováno špionáží.
 • Téměř 40 % útoků bylo způsobeno phishingem, asi 11 % malwarem a 22 % hackováním.

Produktový list

Security Operation Center

Reference našich zákazníků

Kybernetická bezpečnost

Audit kybernetické bezpečnosti u Elektrotrans a.s.

ELEKTROTRANS a.s. je společnost patřící mezi jedničky na českém trhu v zajišťování komplexních služeb v oblasti přenosu a distribuce elektrické energie. Tato pozice klade vysoké nároky na bezpečnost celé IT infrastruktury společnosti. Elektrotrans jsme pomohli tuto infrastrukturu zkontrolovat pomocí penetračních testů a bezpečnostního auditu.
Více
Kybernetická bezpečnost

Kontrola infrastrukturních prvků pro Schaltag

Axians provedla externí penetrační testy se zaměřením především na hraniční infrastrukturní prvky. Poté následovalo také testování webových aplikací. Součástí testu bylo využití brute force útoku na přihlašovací údaje zaměstnanců. V rámci testování webových aplikací došlo k automatizovanému testu, který byl následován ručním testováním
Více
Kybernetická bezpečnost

Penetrační testování pro Ministerstvo spravedlnosti ČR

Ministerstvo spravedlnosti ČR spolupracuje s Axians na ochraně své infrastruktury. Axians provedl napříč ministerstvem testy ke zjištění slabých míst a zajištění ochrany aplikací.
Více

Jak vám můžeme pomoci?

Máte projekt? Otázku? Zaujalo vás naše řešení? Kontaktujte nezávazně naše experty a my se vám co nejdříve ozveme.

 • Kliknutím na tlačítko “ODESLAT” beru na vědomí zásady zpracování osobních údajů.