SMART FACTORY

eLogistika

Chytrá logistika vám umožní nepřetržitý dohled nad skladovými zásobami a přepravou zboží, ale také plynulý chod vašeho areálu.

IoT v logistice

Možnosti využití technologií internetu věcí v oblasti logistiky jsou obrovské.

  • Typická nasazení představuje například nepřetržité sledování skladových zásob materiálů a součástek v reálném čase pro plánování výroby, stejně jako sledování přepravy hotových produktů k jejich zákazníkům.
  • Technologie IoT mohou v oblasti logistiky také zásadně přispět z hlediska bezpečnosti podniku a optimalizace výroby. IoT identifikátory mohou společně s kamerovými systémy řídit vjezd vozidel do areálu firmy a kontrolovat vozy, které z podniku odjíždějí, jedná se o tzv. eVjezdy.
  • Optimalizace zásobování s využitím IoT pomáhá snižovat objem skladových zásob a tím ve výsledku zlevňovat výrobu.
  • Komplexní využití IoT v oblasti plánování a sledování výroby i logistiky
  • Nepřetržitý dohled nad skladovými zásobami a přepravou
  • Levnější výroba díky optimalizaci skladů
  • Zvýšení bezpečnosti podniku pomocí "evjezdů"

Sledování skladu i přepravy pomocí IoT

Postaráme se o to, abyste měli neustálý přehled nad vašimi skladovými zásobami i přepravou zboží.  Využíváme pro to čidla, která vás budou  v pravidelném intervalu informovat o své aktuální poloze.  Údaje se zároveň promítají do skladových a logistických systémů. Díky speciálním sítím typu Sigfox lze signál z čidel přenášet na dlouhé vzdálenosti, bez ohledu na to, zdali se vysílač aktuálně nachází třeba pod zemí nebo v ocelovém kontejneru. Sítě pro internet věcí vyžadují jen nízký vysílací výkon, takže vestavěné baterie mohou senzory pohánět měsíce až několik let.

eVjezdy – automatické kontroly vjezdů a výjezdů do areálu

IoT identifikátory mohou společně s kamerovými systémy řídit vjezd vozidel do areálu firmy a kontrolovat vozy, které z podniku odjíždějí – tzv. eVjezdy. Tím mají zásadní vliv také na bezpečnost podniku.
Oproti standardní kontrole vjezdu do areálu, kdy vozidlo zastaví u závory a ostraha fyzicky zkontroluje jeho oprávnění, funguje naše řešení na bázi internetu věcí. Základem je práce s databází povolených registračních značek vozidel, která mohou do závodu vjíždět.  Systém může jít ještě o stupeň výše a na dálku identifikuje přijíždějící vozy kamerovým systémem s funkcí rozpoznávání registračních značek.  Dříve než vůz dorazí k bráně, má kontrolní systém k dispozici informaci o registrační značce i řidičovi, porovná jej s oprávněními ke vjezdu a může automaticky otevřít závoru, kterou vozidlo plynule projede.

Jak vám můžeme pomoci?

Máte projekt? Otázku? Zaujalo vás naše řešení? Kontaktujte nezávazně naše experty a my se vám co nejdříve ozveme.

  • Kliknutím na tlačítko “ODESLAT” beru na vědomí zásady zpracování osobních údajů.