Význam obchodních aplikací a datové analýzy ve světě byznysu stále roste

Analýza dat je účinným nástrojem, který zvyšuje efektivitu podniků nejen v období krize, ale také v časech prosperity. Inovativní technologie a aplikace, včetně IoT a AI, přispívají k optimalizaci provozních procesů a přinášejí cenné poznatky, ze kterých můžete vycházet při rozhodování o budoucích krocích firmy.

Naše služby v oblasti analytika a data

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Nunc auctor. Ut tempus purus at lorem. Neque porro quisquam est, qui dolorem ipsum quia dolor sit amet, consectetur, adipisci velit, sed quia.

 • Pokročilá analýza

  Tam, kde se v minulosti pracovalo pouze s tabulkou Excel, lze nyní analyzovat a využívat volný text, zvukové soubory, a dokonce i videa, což nám umožňuje lépe porozumět obchodním a jiným procesům.

 • Big data

  Data mají obrovský potenciál, který mnoho společností stále nevyužívá naplno, protože k nim nepřistupují strategicky. Výrobní společnosti, internetové obchody, finanční instituce i veřejné organizace data pravidelně nezpracovávají, neanalyzují a nevyvozují z nich závěry.

 • Business Inteligence

  Pouze komplexní pohled na data, který zohledňuje všechny souvislosti, vede ke správným rozhodnutím. Přitom mnoho společností nezpracovává data jednotlivých divizí uceleně, nebo pracují s nesourodými daty z mnoha různých obchodních procesů a aplikací.

 • Smart průmysl

  Ještě nevyužíváte chytrá řešení pro řízení a automatizaci výroby? Výrobní společnosti čelí stále složitějším výrobním procesům a požadavkům zákazníků. Dlouhý investiční cyklus ve výrobě s sebou často nese nutnost kombinace starších i novějších strojů a také používání různých systémových jazyků a protokolů.

 • X
  Lorem ipsum
 • X
  Lorem ipsum
 • X
  Lorem ipsum
 • X
  Lorem ipsum

Pokročilá analýza

Budoucnost práce s daty dostupná už dnes

Tam, kde se v minulosti pracovalo pouze s tabulkou Excel, lze nyní analyzovat a využívat volný text, zvukové soubory, a dokonce i videa, což nám umožňuje lépe porozumět obchodním a jiným procesům. Algoritmy dostupné v cloudu rychle generují výstupy, které byly dříve téměř nedosažitelné – například rozpoznáváni obličeje. Pokročilé analytické nástroje také umí vytvářet předpovědi a odhady budoucích událostí a vzorců chování.

Big Data

Proměňte svá data v konkurenční výhodu

Data mají obrovský potenciál, který mnoho společností stále nevyužívá naplno, protože k nim nepřistupují strategicky. Výrobní společnosti, internetové obchody, finanční instituce i veřejné organizace data pravidelně nezpracovávají, neanalyzují a nevyvozují z nich závěry. Technologie velkých dat umí využít a zpracovat jak data strukturovaná, tak i nestrukturovaná, odhalit v nich nové skutečnosti a závislosti, což v konečném důsledku přináší zvýšení konkurenceschopnosti.

Pomáháme našim klientům transformovat heterogenní záplavu dat na klíčové informace, se kterými můžou pracovat strategicky.

Business Inteligence

Chytré využití firemních dat pro správné rozhodování

Pouze komplexní pohled na data, který zohledňuje všechny souvislosti, vede ke správným rozhodnutím. Přitom mnoho společností nezpracovává data jednotlivých divizí uceleně, nebo pracují s nesourodými daty z mnoha různých obchodních procesů a aplikací. Naším úkolem je konsolidovat tato data a na základě údajů z minulosti generovat výhledy do budoucnosti, a vytvořit tak základ pro vznik fungující strategie. Zatímco určité postupy byly dříve příliš nákladné, časově náročné nebo dokonce nemožné, systém business inteligence je nyní technicky nejen umožňuje, ale dokonce automatizuje.

Výhody business intelligence

 • Automatizace výpočtu komplexně generovaných a klíčových údajů
 • Konkrétní doporučení pro opatření, která je třeba přijmout v jednotlivých divizích
 • Silná konkurenční výhoda v jakémkoli oboru
 • Identifikace příležitostí generovat vyšší tržby a zisky
 • Flexibilně nastavitelné možnosti využití
 • Moderní a uživatelsky přívětivé vizualizace

Data srozumitelně a jednoduše

Srozumitelnost je základním předpokladem úspěšného využití dat. Business intelligence vám umožní pracovat s daty v každodenních obchodních procesech a usnadní zahájení projektů. Axians a její architekti, projektoví manažeři a konzultanti mají rozsáhlé zkušenosti s koncepčními návrhy, implementací a provozováním řešení BI a řízení výkonu. Jsme tady pro vás, abychom zodpověděli všechny otázky ohledně podávání zpráv, analýz, plánování, prognózování, rozpočtování, průzkumu dat, dashboardingu a samoobslužné BI.

Smart průmysl

Zapojujeme IT do optimalizace výrobních procesů

Ještě nevyužíváte chytrá řešení pro řízení a automatizaci výroby? Výrobní společnosti čelí stále složitějším výrobním procesům a požadavkům zákazníků. Dlouhý investiční cyklus ve výrobě s sebou často nese nutnost kombinace starších i novějších strojů a také používání různých systémových jazyků a protokolů. To ztěžuje udržování celistvého a transparentního přehledu o celém jejich výrobním procesu, který je pro neustálé zlepšování a automatizaci nezbytný.

Axians je prostředníkem mezi IT a průmyslem. Díky naší sesterské společnosti Actemium přinášíme jedinečnou kombinaci znalosti IT, průmyslových procesů a novodobých IoT průmyslových rozšíření, spadajících do oblasti Průmyslu 4.0.

Zvládněte výzvy s naším chytrým řešením pro průmysl 4.0

 • Identifikujeme zdroje chyb pomocí preventivní a prediktivní údržby strojů
 • Analyzujeme výrobní data a snížíme míru produkovaného odpadu
 • Zvýšíme produktivitu výrobních strojů. Nastavíme měření, analýzu a optimalizaci využití kapacity jednotlivých strojů
 • Automatizujeme výrobní procesy vzájemnou integrací dosud autonomních systémů
 • Optimalizujeme procesy pro výrobu, objednávky, dodávky i údržbu
 • Snížíme náklady na výrobu, kvalitu a zaměstnance

Jak vám můžeme pomoci?

Prozkoumejte klíčová odvětví v oblasti analytika a data

Všechna odvětví