Stáž v Axians

Lucas Thoma o své stáži v Axians ICT CZ

Přečtěte si, co o nás říká Lucas Thoma, student 4. ročníku Střední školy informatiky, poštovnictví a finančnictví Brno, příspěvková organizace, který absolvoval stáž v Axians. Jak pracovní zkušenost hodnotí a na co nejraději vzpomíná?

Jak jsi se o Axians dozvěděl? Kdy jsi o nás poprvé slyšel?

V podstatě náhodou, byl to osud. Měl jsem možnost poznat a kontaktovat někoho, kdo v Axians pracuje a domluvit si odbornou stáž. Až později jsem se dozvěděl, že Axians spadá pod skupinu VINCI Energies a je to obrovský celosvětově známý korporát.

Jak dlouho jsi v Axians pracoval a pro jaký tým? Co konkrétně jsi měl na starosti?

Pracoval jsem tady dva měsíce a to konkrétně pro tým Support Services pod vedením Lukáš Grňa. Měl jsem na starosti správu serveru, administraci v Active Directory, řešení problémů se zákazníky, apod.

Co ti stáž přinesla?

Přinesla mi hodně dobrých zkušeností do života. Poznal jsem, jak to chodí v pracovním prostředí, seznámil jsem se s novými lidmi a nahlédl jsem do oboru. Zjistil jsem, v čem tato konkrétní práce spočívá.

Co se ti na práci v Axians nejvíce líbilo?

Skvělý kolektiv, firemní benefity, pracovní prostředí i práce jako taková. Obecně se mi líbí Axians kultura a přístup k věci. Rád vzpomínám na firemní snídaně, to mi přišlo moc fajn.

Pomohla ti stáž nasměrovat tvoje budoucí povolání?

Určitě ano! V Axians jsem si vyzkoušel jen zlomek IT, ale už jen ten zlomek se mi líbil a vím, že bych chtěl jít v tomto odvětví více do hloubky a rozšiřovat si obzory.

Co bys vzkázal ostatním studentům, kteří o stáži při škole uvažují?

Ať do toho určitě jdou! Určitě se to vyplatí, ať už jde o cokoliv v oboru IT. Je to rozhodně dobrá zkušenost do života. Naučíte se spoustu nových věcí a třeba zjistíte, co vás baví nebo nebaví, což je velmi důležité, protože IT je hodně rozsáhlý obor. Navíc získáte kontakty, seznámíte se.

Jaký je tvůj nejlepší zážitek z Axians?

Tak to byla jednoznačně oslava 10. výročí Axians v České Republice. To byla paráda! Moc jsem si to užil.

Bavilo by tě po škole pracovat v Axians?

Ano, rozhodně! Měl bych obrovský zájem a rád bych se někdy vrátil zpátky. Jak už jsem zmínil, v Axians je skvělé prostředí, benefity, lokální posilovna, super lidi, firemní snídaně a skvělá práce, takže za mě určitě ANO.

Děkujeme Lucasovi za tvůj čas a milý rozhovor. Za celý tým Axians ti přejeme hodně štěstí při maturitě a navazujícím studiu na vysoké škole. Budeme se těšit brzy na viděnou!

Hledáš stáž?

Hledáš stáž v oboru IT, nebo tě zajímá kybernetická bezpečnost, ale nevíš, na koho se obrátit? Dej nám vědet na recruitment.vecred@axians.com.