V polovině září uspořádala společnost Axians redtoo seminář na téma Kybernetická bezpečnost. Na více než 40 účastníků čekaly zajímavé přednášky v oblasti kybernetické bezpečnosti.

Po přivítání hostů jednatelem společnosti Axians Jiřím Vytlačilem, se přednášky ujal Radim Ošťádal, který prozradil zákulisí největšího kybernetického cvičení Lock Shields 2019, ale také otevřel téma kybernetické bezpečnosti v organizaci.

Následně pomyslné prezentační žezlo převzal Vladimír Čudrnák, který hostům přiblížil, jak efektivně a automatizovaně snížit či identifikovat bezpečnostní rizika v celé ICT infastruktuře za pomoci produktu Qualys.

S Petrem Frolem se otevřelo téma, jak lze díky technologiím společnosti Cisco efektivně a přitom bezpečně pospojovat firemní pobočky využívající různé typy datových linek pomocí moderní technologie Software-Defined WAN.

Co však nastane poté, co se stanou všechny ty nechtěné situace, které mohou vést až ke ztrátě dat, o kterých mluvili přednášející? Lukáš Slabihoudek zaměřil svou prezentaci na samotnou ochranu dat a DR řešení. Představil v ní backup úložiště pro snadné a rychlé provádění záloh včetně garantovaných obnov – Dell EMC Data Domain. Jako závěrečnou perličku Lukáš ukázal technologii Dell EMC Recovery Point pro synchronní či asynchronní replikace dat, která se používá pro rychlé přenesení dat do geograficky oddělené lokality (DR řešení) a na rozdíl od jiných podobných technologií nezatěžuje zdrojovou infrastrukturu zákazníka.

Axians všem partnerům i účastníkům děkuje za účast a těší se na další zajímavá témata.