18. září 2023 se společnosti SnT v Polsku, Chorvatsku, České republice, Švýcarsku, Srbsku, Slovensku, Severní Makedonii, Albánii a Černé Hoře přejmenovaly na Axians, ICT značku skupiny VINCI Energies.

  • S&T CZ je součástí nadnárodního rebrandingu ve střední a východní Evropě
  • Ve všech zemích i nadále soustřeďuje pozornost na lokální zákazníky
  • Dosavadní portfolio obohatí produkty a služby nadnárodní sítě Axians

Skupina VINCI Energies 29. prosince 2022 úspěšně dokončila akvizici významné části IT služeb společnosti Kontron AG (dříve S&T AG).

18. září 2023 se společnosti S&T v Polsku, Chorvatsku, České republice, Švýcarsku, Srbsku, Slovensku, Severní Makedonii, Albánii a Černé Hoře přejmenovaly na Axians, ICT značku skupiny VINCI Energies. Firmy S&T v těchto zemích ode dneška vystupují pod jednotnou korporátní identitou Axians a pod novými názvy společností.

S&T CZ s.r.o. se tak přejmenuje na Axians Czech Republic s.r.o. Registrační číslo firmy, sídlo i bankovní spojení zůstávají nezměněny. V České republice tak budou od 18. září pod značkou Axians vystupovat dva subjekty:

Axians, značka společnosti VINCI Energies zaměřená na informační a komunikační technologie, obsáhne všechny složky digitální transformace. Technologické týmy VINCI Energies poskytují širokou škálu odborných znalostí pokrývajících celý životní cyklus dat: sběr, přenos, ukládání, zpracování, analýzu, sdílení a ochranu, tedy od instalace infrastruktury až po správu dat.

Tímto nadnárodním rebrandingem posiluje společnost VINCI Energies prostřednictvím značky Axians svou pozici na evropských ICT trzích a nabízí zákazníkům 360° služby a řešení.

Všechny bývalé S&T subjekty budou i nadále pod značkou Axians rozvíjet své dlouhodobé vztahy se zákazníky v duchu důvěry a spolehlivosti a nabízet všechny dosavadní produkty a služby. Navíc budou zákazníci využívat odborné znalosti společnosti Axians v oblastech, jako jsou cloudové infrastruktury a datová centra, kybernetická bezpečnost, podnikové sítě, digitální pracovní prostory, podnikové aplikace a datová analytika (včetně ERP) a telekomunikační infrastruktury.”

Burim Mirakaj

generální ředitel VINCI Energies DACH & CEE ICT

Vstup do nadnárodní sítě Axians vnímáme jako ocenění naší dosavadní práce a zároveň jako možnost rozvinout naše expertizy do mnohem hlubšího záběru. To vše ve prospěch našich stávajících i budoucích klientů.

Miroslav Bečka

generální ředitel Axians Czech Republic s.r.o.

O společnosti Axians

Axians podporuje své zákazníky – soukromé firmy, veřejné subjekty, operátory a poskytovatele služeb – ve vývoji jejich infrastruktur a digitálních řešení.

V tomto směru nabízí Axians rozsáhlou škálu ICT řešení a služeb zahrnujících obchodní aplikace a datovou analýzu, podnikové sítě a digitální pracovní prostory, datová centra a cloudové služby, telekomunikační infrastrukturu a kybernetickou bezpečnost.

Specializované poradenské, designové, integrační a servisní týmy společnosti Axians vyvíjejí na míru řešení digitální transformace, která přispívají k úspěšným obchodním výsledkům jejich zákazníků.

Axians je značka VINCI Energies.

2022: Tržby 3,3 miliardy eur // 14 000 zaměstnanců // 35 zemí

O společnosti VINCI Energies

V neustále měnícím se světě přispívá VINCI Energies k environmentální transformaci tím, že pomáhá prosazovat hlavní trendy v digitálním prostoru a energetickém sektoru. Týmy VINCI Energies uvádějí do praxe technologie a integrují na míru vytvořená multitechnická řešení, od návrhu přes implementaci, až k provozu a údržbě. Díky jejich pevným kořenům v regionu a flexibilním inovačním strukturám je 1 900 obchodních jednotek VINCI Energies plnohodnotnou součástí rozhodovacího procesu svých zákazníků. Výsledkem je zvýšení spolehlivosti, efektivity a udržitelnosti jejich infrastruktur a provozních postupů. VINCI Energies v rámci své globální působnosti klade důraz na ochranu životního prostředí, prospěšnost pro lidstvo a angažovanost vůči místním komunitám.

2022: 16,7 miliardy eur // 90 000 zaměstnanců // 1 900 obchodních jednotek // 57 zemí