Integrační platforma AXIOM získala prestižní ocenění IT produkt 2021.

Těší nás, že má řešení AXIOM na trhu úspěch. Nejnovějšího prestižního ocenění IT produkt roku 2021, vydávaného časopisem Computerworld, si velmi vážíme. Tato soutěž vyzdvihuje výrobky, které se významně odlišují od konkurenčních produktů stejné kategorie. Při hodnocení je kladen důraz na pozitivní odlišnost od konkurence a přínos pro zákazníka. Zároveň bychom rádi pogratulovali všem spolufinalistům.

Více o soutěži naleznete zde.

Axiom soutěží v kategorii Podnikový software.

Platforma  integruje provozní a výrobní technologie do jednotného systémového a uživatelského celku za účelem jejich monitorování a zefektivnění správy včetně zabezpečení provozu proti poruchám nebo výpadkům. Cílem je vytvořit inteligentní integrační prostředí, které je schopné agregovat současné provozní technologie s moderními senzorickými prvky, analyzovat provozní stavy a také optimálně řídit chod jednotlivých provozů či spotřebičů.

Smart integrační platforma umožňuje monitoring a analýzu integrovaných zařízení či systémů výroby a budov pomocí prvků umělé inteligence, jejich řízení s možností definice vzájemné vazby těchto systémů. Nabízí tak maximalizaci efektivity využití energetických zdrojů, šetření nákladů na provoz, dohled nad provozem technologií a v neposlední řadě také prevenci provozu. Veškeré systémy lze ovládat z jednoho centra, a to i přes mobilní aplikaci nebo webový portál. Platforma je vysoce škálovatelná a snadno rozšiřitelná o dodatečné IoT čidla či senzory.

Zajímavé vlastnosti produktu:

  • Otevřená platforma pro dodavatele i existující systémy – univerzální, nezávislá na výrobci připojených systémů
  • Prováže a automatizuje dílčí systémy s možností využití nástrojů umělé inteligence a strojového učení
  • Optimalizuje procesy a minimalizuje provozní náklady
  • Modulární architektura, provoz platformy lokálně, z cloudu i v hybridním scénáři
  • Reference od výroby až po chytrá města