Objevte inteligentní systémy pro kvalitnější život

Vítejte ve světě, kde nejmodernější digitální technologie pomáhají v každodenních činnostech díky důmyslnému propojení se zařízeními, budovami a celými systémy. Tzv. internet věcí (IoT) a umělá inteligence umožňují zvýšit efektivitu výroby, snížit provozní náklady, vyřešit parkování ve městě nebo zajistit bezpečnost vaší firmy. Chytrá řešení dokážeme zařadit do vašeho stávajícího systému, nebo vybudujeme inteligentní systém zcela nový.

AXIOM integrační platforma

Vyzkoušet AXIOM demo

S Axiomem víte, co se děje.

Axiom je český produkt, který integruje všechny výrobní a provozní technologie (bez ohledu na výrobce) do jednoho snadno použitelného centrálního systému. Umožňuje uživatelsky přívětivé sledování, správu, přehled a reporting. Jednoduše přes web nebo mobilní aplikaci.

Vše na jednom místě

 • Monitoring

  Chcete mít přehled o jednotlivých spotřebách? AXIOM Vám nabízí online vizualizaci dílčích i celkových spotřeb energií (elektřiny, vody, tepla, plynu, …). Zároveň díky možnosti zobrazit historická data máte ihned porovnání vůči předchozím obdobím. Můžete tak sledovat vývoj své firmy z energetického pohledu. Platforma navíc splňuje požadavky ISO 50001.

 • Řízení

  Přehled o spotřebách je pouze jedna z částí AXIOMU. Hlavní benefit platformy spočívá v možnosti reagovat na podněty a ovládat technologie nacházející se ve Vaší budově. V případě hrozícího překročení rezervovaného příkonu Vás platforma upozorní na rizikový stav.

 • Reporting

  Platforma vás kontaktuje v případě, že nastane Vámi předdefinovaný stav (překročení ¼ hod maxima, nadměrný odběr vody, snížení tlaku, … ) Máte tak stále jistotu, že je vše v naprostém pořádku. Automatická tvorba reportů v pravidelných intervalech a export Vámi požadovaných hodnot ve formě tabulek či grafů jsou samozřejmostí.

Vaše výhody s Axiom:

 • Otevřenost platformy a integrační nezávislost
 • Přehledná vizualizace spotřeby energie pro vás a vaše klienty
 • Aktivní řízení technologií přímo z platformy
 • Optimalizace spotřebu energií a úspora nákladů
 • rychlé odhalení poruch nebo havarijních stavů
 • dálková kontrola stavu spotřeby energie (z kanceláře nebo z domova)
  optimalizace emisí CO2
 • zjednodušená správa díky automatickým procesům a hlášením
 • Vaše vlastní nebo Axians správa

S čím vám můžeme pomoci?

 • Energetický management

  Získejte kontrolu nad spotřebou energií, jejichž ceny meziročně stále rostou a zvyšují vaše fixní provozní náklady. Naše platforma AXIOM umožňuje měřit a optimalizovat spotřebu tepla, vody, plynu a zejména elektřiny měřením a následnou regulací spotřeby. Díky chytrým nastavením například můžete snadno omezit plýtvání energiemi a snížit tak v rozpočtu nejen fixní, ale i mimořádné provozní náklady.

   

 • Industry 4.0

  Chcete, aby se při otevření oken automaticky vypnulo vytápění místnosti? Nebo naopak potřebujete při stisknutí jednoho tlačítka spustit světla a zapnout postupně stroje? Díky možnosti propojit technologie, i takové, které spolu normálně nekomunikují, jsou vaše možnosti téměř neomezené. Automatizace takovýchto procesů je díky AXIOMu záležitost, která Vám již nebude dělat starost. Zároveň je možné se připojit i na stávající technologie a není tedy hned nutné investovat do nových technologií.

 • Správa budov, parkování a osvětlení

  AXIOM spravuje veškeré technologie z jedné aplikace. Ovládáte přes ni klimatizace, topení, osvětlení, ale také závoru či navigaci aut na volná parkovací místa.

 • Vzdálené ovládání

  Díky neomezenému přístupu k datům budete vždy informovaní o aktuálním stavu. Dostanete tak do ruky možnost monitorovat a ovládat vše potřebné, a to odkudkoliv a z různých zařízení.

  Pro různé uživatelské účty je také možné nastavit různá práva. Každý Váš zaměstnanec tedy bude mít přístup do přesně určené zóny.

 • Snížení uhlíkové stopy

  Máte přehled o aktuálním stavu vaší uhlíkové stopy? Mnoho společností přemýšlí o jejím snížení, případně se již přímo zavázala svoji uhlíkovou stopu snížit. AXIOM hlídá jak přímé emise, tak i nepřímé související se spotřebou nakupovaných energií. Mimo pozitivního ekologického dopadu na planetu, snížením uhlíkové stopy docílíte i ušetření provozních nákladů vaší společnosti.

 • Obnovitelné zdroje energie

  Máte vlastní FVE nebo o ní přemýšlíte? Nebo máte jiný zdroj energie (kogenerační jednotka, VTE, :..)?
  AXIOM řídí toky energie a využívá plný potenciál těchto technologií. Díky tomu máte zaručeno, že to co vyrobíte spotřebujete efektivně.

 • Prevence poruch a výpadků

  Nejlepší je, když k poruše vůbec nedojde. Preventivní a prediktivní údržba šetří čas a peníze. Platforma na základě analýzy dat senzorů umožňuje operátorovi hlásit neobvyklý nebo nebezpečný provoz, který vyžaduje servis. Pomocí matematických modelů a strojového učení z naměřených dat může AXIOM předpovědět, kdy se blíží konec životnosti kritických komponent stroje, a to za účelem výměny just-in-time.

 • Alarmy, varování i detekce podezřelého chování

  AXIOM umožňuje snadné dálkové monitorování nebo vytvoření centrálního velína s monitorovací stěnou a snadným ovládáním kamer a přepínáním rozložení pohledu. Dispečerovi pomáhá automatická detekce podezřelého chování, rozpoznávání trajektorií osob a vozidel nebo detekce podezřelého vniknutí. Dispečer je tak schopen podat profesionální výkon krátce po zaškolení.

Žádný vendor lock-in

Není zde žádné proprietární uzamčení. AXIOM je otevřená platforma. To znamená, že může integrovat všechny základní komponenty a komunikační protokoly od různých výrobců a dodavatelů, které jsou na trhu nejpoužívanější.

Prostřednictvím rozhraní API může poskytovat data do systémů třetích stran (např. do systému ERP) nebo importovat data ze systémů MES / SCADA či jiných systémů.

S Axiomem nejste nuceni kupovat vše high-tech, nové a moderní. Platforma dokáže pracovat s tím, co již máte, a díky senzorům implementovat vaše stávající technologie do jedné chytré buňky.

Navrženo pro vaše pohodlí

Platforma AXIOM je přehledný, univerzální a jednoduchý nástroj, který se přizpůsobí Vašim potřebám. Lze jej využívat na PC, tabletu, mobilu, LED/LFD panelech či např. na televizi. Obsahuje i prezentační mód, kde si jednoduše navolíte co má být prezentováno a jak dlouho.

 • 5 možnosti přístupu

  PC, tablet, mobil, nástěnné dotykové panely, velké LED/LFD panely

 • 5 jazyků

  EN/GE/CZ/SK/Čínština

 • 2 možnosti správy

  Vlastní správa nebo správa Axians 24/7

On premise nebo cloud? Je to na Vás.

Platforma může být provozována zcela ve vašem lokálním prostředí (on premises) nebo z cloudu formou služby. Podporován je i hybridní scénář provozu platformy, kdy je část řešení umístěna ve vašem lokálním prostředí a část v cloudovém.

Řešení oceňované klienty i odborníky

IT produkt roku

Platforma dostala prestižní ocenění „IT produkt roku 2021“, které vydává odborný časopis Computerworld.

AXIOM: IT product 2021

Smart cities 2020

Platforma AXIOM získala zvláštní cenu v soutěži „Smart Cities 2020“ za přínos v oblasti využití moderních technologií a jejich integraci do každodenního života ve městě.

Certifikát kvality projektu Smart City 2020

Mezi ocenění platformy AXIOM patří i Certifikát kvality projektu Smart City od Ministerstva pro místní rozvoj ČR, který byl udělen odbornou porotou Soutěže Chytrá Města 2020.

Certifikát kvality projektu Smart City 2021

AXIOM získal certifikát kvality projektu Smart City 2021 od Ministerstva pro místní rozvoj v kategorii Projekt pro region, který byl udělen odbornou porotou souťeže Chytrá města 2021. Zúčastnil se s projektem Jak snížit CO2 emisní stopu.

Také vás zaujala platforma AXIOM?

Chcete se dozvědět více o vzniku AXIOM, získat zajímavé informace a poznat blíže výhody a možnosti využití v praxi? Začtěte se do našich článků.

 

06 března 2022 Smart a Technologie

Uhlíková stopa firmy: co, proč a jak?

Více
15 listopadu 2021 Smart a Technologie

Jaká je budoucnost sítí elektrické energie?

Více
Smart a Technologie

AXIOM – IT produkt 2021

Více

Chci si AXIOM vyzkoušet!

Vyžádejte si ukázku ještě dnes. Získejte odpovědi na všechny otázky a zjistěte, proč je AXIOM tím pravým pro vaši organizaci.

 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.