Objevte inteligentní systémy pro kvalitnější život

Vítejte ve světě, kde nejmodernější digitální technologie pomáhají v každodenních činnostech díky důmyslnému propojení se zařízeními, budovami a celými systémy. Tzv. internet věcí (IoT) a umělá inteligence umožňují zvýšit efektivitu výroby, snížit provozní náklady, vyřešit parkování ve městě nebo zajistit bezpečnost vaší firmy. Chytrá řešení dokážeme zařadit do vašeho stávajícího systému, nebo vybudujeme inteligentní systém zcela nový.

Vaše výhody s Axians:
  • Úspora fixních nákladů
  • Snadné ovládání prvků v systému
  • Automatizace řízení a regulace
  • Pokročilé detekční systémy a monitoring
  • Vysoká bezpečnost a využití systému na maximum
Image

AXIOM integrační platforma

Vyzkoušet AXIOM demo

Multifunkční platforma AXIOM: budoucnost automatizace a řízení technologií v budovách, průmyslových provozech i celých městech

Představte si komplex inteligentních prvků seskupených do jedné platformy, která pomocí senzorů měří, komunikuje a vyhodnocuje stav a využití zdrojů, řídí efektivitu procesů a optimalizuje provoz zařízení. Nedochází tak k výpadkům, prostojům a úzkým místům. Platforma pomáhá dosahovat nejlepších možných výsledků daného systému a splňuje potřeby Průmyslu 4.0.

Řešení oceňované klienty i odborníky

Platforma AXIOM získala zvláštní cenu v soutěži „Smart Cities 2020“ za přínos v oblasti využití moderních technologií a jejich integraci do každodenního života ve městě. Dostala také prestižní ocenění „IT produkt roku 2021“, které vydává odborný časopis Computerworld.

Certifikát kvality projektu Smart City

Mezi ocenění platformy AXIOM patří i Certifikát kvality projektu Smart City od Ministerstva pro místní rozvoj ČR, který byl udělen odbornou porotou Soutěže Chytrá Města 2020.
SPOTŘEBA ENERGIE POD KONTROLOU

Získejte kontrolu nad spotřebou energií, jejichž ceny meziročně stále rostou a zvyšují vaše fixní provozní náklady. Naše platforma AXIOM umožňuje měřit a optimalizovat spotřebu tepla, vody, plynu a zejména elektřiny měřením a následnou regulací spotřeby. Díky chytrým nastavením například můžete snadno omezit plýtvání energiemi a snížit tak v rozpočtu nejen fixní, ale i mimořádné provozní náklady.

INTELIGENTNÍ SYSTÉM PRO SPRÁVU BUDOV

Máte v budově klimatizaci, osvětlení, topení a další systémy od různých výrobců, které vzájemně nekomunikují? Nebo používáte zastaralé technologie, které komunikaci vůbec neumožňují? Naše platforma AXIOM dokáže propojit inteligentní systémy a sítě v jakémkoli stavu, nebo umožní vytvořit nový technologický systém přesně podle vašich potřeb pro efektivní a příjemné pracovní prostředí, a to v jednotném uživatelském rozhraní.

Nová úroveň spolehlivého zabezpečení

Platforma AXIOM zajišťuje zabezpečení budov, místností a průmyslových prostor. Dovoluje integrovat všechny moderní technologie pro identifikaci, od standardních čipů RFID nebo NFC a biometrických dat až po pokročilé rozpoznávání obličeje nebo SPZ vozidla. Ovládání dveří, bran, posuvných sloupků nebo zábran lze provádět na dálku pomocí webové nebo mobilní aplikace. Naše video analýza umožňuje prevenci bezpečnostních incidentů, a chrání tak lidi a majetek před potenciálními hrozbami.

  • Chytré informační tabule

Informační panely a tabule jsou efektivním prostředkem pro rychlé a srozumitelné předání důležitých informací, jako jsou varování před možným nebezpečím, odjezdy veřejné dopravy, kapacita parkoviště a dostupnost parkovacích míst nebo aktuální předpověď počasí. Platforma AXIOM nabízí propojení informačních tabulí se senzory a informačními systémy. Užitečné informace se tak k lidem dostanou snadno a ve správný čas.

  • Síť IoT pro senzory

Senzory a ovládací prvky pro „internet věcí“ potřebují pro komunikaci spolehlivou a fungující síť. Pokud je pokrytí veřejných sítí nedostatečné, zajišťujeme výstavbu a servis vlastních sítí IoT se 100% pokrytím požadované lokace.

Vždy o krok napřed – prevence poruch a výpadků

Nejlepší je, když se porucha vůbec nestane. Preventivní a prediktivní údržba šetří čas a peníze. Platforma na základě analýzy dat senzorů umožňuje operátorovi hlásit neobvyklý nebo nebezpečný provoz, který vyžaduje servis. Pomocí matematických modelů a strojového učení z naměřených dat může AXIOM předpovědět, kdy se blíží konec životnosti kritických komponent stroje, a to za účelem výměny just-in-time.

Elektromobilita a chytrá nabíjecí stanice

S rychlým rozvojem elektromobility jde ruku v ruce také potřeba vybudovat infrastrukturu nabíjecích stanic. Nabíjení elektromobilů je energeticky náročné a zatěžuje distribuční síť i místo spotřeby energie. Překročení smluvní sazby za energii vede k pokutám od distributora nebo v nejhorším případě k lokálnímu výpadku proudu. S naší nabíječkou připojenou k platformě AXIOM a její správě energie se těmto nepříjemnostem snadno vyhnete.

Inteligentní parkovací a naváděcí systémy

Inteligentní parkovací systém pomáhá městům řešit palčivý problém s parkováním. Po příjezdu do města umožňuje najít bezplatné parkovací místo snadno a bez dlouhého projíždění ulicemi. Pomocí senzorů IoT nebo video analýzy z kamerového systému vyhodnotí platforma AXIOM obsazenost parkovacích míst a díky propojení s informačními tabulemi a panely nebo mobilními aplikacemi navede řidiče k volnému parkovacímu místu.

  • Přehledné informace, grafy a reporty

Sběr a analýza dat bez kvalitního vyhodnocení a využití je jen jednou stranou mince. Platforma AXIOM vytváří grafy pro požadované časové období a zobrazuje aktuální hodnoty snímané senzory, jako jsou například měsíční spotřeba energie v jednotlivých budovách nebo místnostech, přepočty nákladů na energii a další. Pokud některá z hodnot překročí kritický limit nastavený uživatelem, systém pošle výstražnou zprávu e-mailem nebo SMS.

  • Vyšší efektivita výroby

Monitorováním produkčního cyklu můžete zjistit, co ovlivňuje efektivitu vaší výroby, ať už jde o působení okolní teploty nebo vlhkosti, nadměrnou spotřebu energie, nebo abnormální provoz stroje. AXIOM vám pomůže přesně určit, kde je slabé místo vašeho výrobního procesu, které pak upravíte tak, abyste zvýšili produktivitu a snížili provozní náklady.

Světlo pod kontrolou

Zajímá vás, jak využít všechny výhody inteligentního osvětlení při minimálních nákladech? S AXIOM získáte plnou kontrolu nad osvětlením v kancelářích a výrobních provozech. Platforma umí vytvářet správné spektrum světla v souladu s biorytmem zaměstnanců, jedním kliknutím upravovat světelné scény a intenzitu osvětlení, například při prezentacích, a automaticky vypnout osvětlení, když už v místnostech nikdo není.

Snížení uhlíkové stopy
Máte přehled o aktuálním stavu vaší uhlíkové stopy? Mnoho společností přemýšlí o jejím snížení, případně se již přímo zavázala svoji uhlíkovou stopu snížit. AXIOM hlídá přímé emise z vaší společnosti, či nepřímé související se spotřebou nakupovaných energií. Mimo pozitivního ekologického dopadu na planetu, snížením uhlíkové stopy docílíte i ušetření provozních nákladů vaší společnosti.

Chytrá bezpečnostní služba

AXIOM umožňuje snadné dálkové monitorování nebo vytvoření centrálního velínu s monitorovací stěnou a snadným ovládáním kamer a přepínáním rozložení pohledu. Dispečerovi pomáhá automatická detekce podezřelého chování, rozpoznávání trajektorií osob a vozidel nebo detekce podezřelého vniknutí. Dispečer je tak schopen podat profesionální výkon krátce po zaškolení.

Chci si AXIOM vyzkoušet!

Vyžádejte si ukázku ještě dnes. Získejte odpovědi na všechny otázky a zjistěte, proč je AXIOM tím pravým pro vaši organizaci.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Také vás zaujala platforma AXIOM?

Chcete se dozvědět více o vzniku AXIOM, získat zajímavé informace a poznat blíže výhody a možnosti využití v praxi? Začtěte se do našich článků.

 

06 března 2022 Smart a Technologie

Uhlíková stopa firmy: co, proč a jak?

Více
15 listopadu 2021 Smart a Technologie

Jaká je budoucnost sítí elektrické energie?

Více
Smart a Technologie

AXIOM – IT produkt 2021

Více