Image
Junior Project Manager

Martina

„Porozumět lidem“ pro projekťáka není fráze.

Pro práci v projektovém managementu je důležitá určitá dávka empatie a porozumění, to je asi občas na naší práci nejtěžší. Sice jsem už před Axians zkušenosti s projektovým managementem měla, ale stále zdolávám nové výzvy a učím se.
Aby se mi dobře pracovalo, potřebuji kolem sebe chytré, přátelsky naladěné lidi s pozitivní energií a relevantními názory. Právě tyto lidi Axians má, je to firma mladých entuziasmem nabitých lidí.

Aby se nezastavila výrobní linka, aby vše fungovalo, jak má.

Součástí mé práce je hlavně koordinace tasků a organizace lidí. Cílem je, aby byl projekt dokončen kvalitně, včas a v rámci rozpočtu. Moje tchýně občas s humorem dodává, že v práci komanduju lidi, ale o tom to opravdu není. Základem je skvělý time-management, prioritizace a především komunikace s lidmi. Jako projekťák dostanu od zákazníka požadavek na vytvoření nové infastruktury nebo její aktualizaci, prostě aby vše fungovalo jak má. Aby se nezastavila výrobní linka, aby lidem včas chodily výplaty a aby se hackeři nedostali do „počítačů“.

Být stále lepší PM, to je výzva.

Když se mi úspěšně podaří vyřešit všechny problémy, dokončit projekt a práce je dobře udělaná, je to fakt skvělý pocit. Asi každý člověk má rád, když ho kolega poplácá po rameni a ocení jeho práci. Práce s lidmi je občas opravdu náročná a tak mi pomáhá aktivní odpočinek – v posilovně jsem pečená vařená a taky ráda jezdím na kole, nebo trávím čas se svým pejskem.
Každý další projekt mě v Axians posouvá vpřed, nejen profesně, ale i lidsky. Být stále lepším PM a růst, to je asi největší výzva.